Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Ekim 25, 2014, 05:13:56 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

moto-park.com forumları

*
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: SATILIK 2009 BMW R 1200 GS: YENI KASA, ESA II, ASC, SENSÖR vs.  (Okunma Sayısı 8552 defa)
nerudarider
Hero Member

« : Temmuz 13, 2010, 10:50:52 ÖÖ »

Selam arkadaslar, gecen yazdan bu yana dogru duzgun kullanamadigim motorumu is yogunlugu nedeniyle bu yaz da kullanamiyacagim...

'Motorum var ve kullanmiyorum!' diye kendimi yiyip bitirecegime 'yok ki kullanayim' seklinde kendimi avudacagim.

Özet olarak motorumu satiyorum. Ilgilenenler varsa benimle iletisime gecsin ltf.

Detaylar asagida:
2009 TEMMUZ CIKISLI BMW R 1200 GS SAHIBINDEN SATILIKTIR
105 BG, MAVI RENK
STANDART DONANIMA ILAVE OLARAK: ESA II, ASC, LASTIK BASINC SENSÖRU, TEL JANT, MOTOR KORUMA DEMIRI, ALARM VARDIR. CANTA YOKTUR.
MOTOR 14900 KM`DE OLUP SADECE UZUN YOL SEYAHATLERDE KULLANILMISTIR.
ARKA LASTIK YENI, ÖN LASTIK ORT. 6000 KM DAHA GIDER.
MOTOR 1 KEZ DAHI DUSURULMEMISTIR. HIC KAZASI YOKTUR. CIZIK BULAMAZSINIZ.
BAKIMLARI BORUSAN ISTINYE`DE YAPILMISTIR VE REFERANSLIDIR.
1 YIL GARANTI SURESI VARDIR.

MOTORU GÖRMEK ISTEYENLER BORUSAN ISTINYE SERVISTE GÖREBILIR.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-r-1200-gs-2009-bmw-r-1200-gs-yeni-kasa/detay

Ida 05, Estonya 06, Romanya 06, Moskova 06, Meteora 07, Balkan 07, Tatar 07, Ege 07, Makedonya 07, Amazon 08.
viatormundi
Hero Member

« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2010, 05:49:24 ÖS »

Eee, motorsuz olur mu ya Neruda??

Hadi hayirlisi. Kesin sen bu motoru iyi acmissindir. Yag tukemiyordur. Gecenlerde bir arkadas 1200km yol yapti bir GS'le 600 ml yag yakti alet  Manyak

altugsaygili
Hero Member

« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2010, 08:26:45 ÖS »

MS geliyor MS. Göz kırpıyorum

BMW R1150RT
Yamaha Xcity 250

Honda CBR1100XX Honda XR 650 R Rider

« Yanıtla #3 : Temmuz 13, 2010, 09:05:35 ÖS »

Spor motor geliyor sanki.
Disaster
Hero Member

« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2010, 11:11:43 ÖÖ »

MS geliyor MS. Göz kırpıyorum

Kardeş geliyor desene.  Sevimli

Serkan TEKDURMAZ
viatormundi
Hero Member

« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2010, 02:34:06 ÖS »

Neruda'yi ancak MS keser bence de. Ya da yeni cikacak RC8 motorlu turing agirlikli KTM.

gepetdo
Hero Member

« Yanıtla #6 : Temmuz 14, 2010, 02:41:39 ÖS »

Yenı cıkacak derken? 990sm(t/r) cıkmadı mı zaten.. Hatta ustune otur ne guzelmıs bıle dedık değil mi Ezine?
ezine
Hero Member

any given sunday

« Yanıtla #7 : Temmuz 14, 2010, 07:22:27 ÖS »

Ehöm, hayırlara vesile olsun, neruda!  Selamlar

990SMT/R lokum gibi cihazmış gerçekten. Benim hayal ettiğimden daha ufacık, böyle ceviz içi gibi.. Ve egzotik bir cihaz. Her parçası bi acayip. O kadar parçayı bana taksan, ben de acımam, 8-9lt yakarım arkadaş.

Ben neruda'ya, GSX 1000R öneriyorum, bundan böyle.

Neruda, şiir gibi gidiyor yolda, hiç olmazsa daha çok adrenalin pompalar.

Yeni motor almak zor iş.. İnan karar veremiyor yauw..   Dans ediyorum
viatormundi
Hero Member

« Yanıtla #8 : Temmuz 14, 2010, 11:23:21 ÖS »

Yenı cıkacak derken? 990sm(t/r) cıkmadı mı zaten.. Hatta ustune otur ne guzelmıs bıle dedık değil mi Ezine?

990 Adventure'nin yol agirlikli modeli cikacak, uzerinde her turlu mapping ve zapping olan, eger KTM motoru gelistirecek para bulabilirse.

hepdurgunsu
Hero Member

« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2010, 09:08:06 ÖÖ »

Hocam nasil olacak sen motorsuz yahu?.. Peter Pan'in yesilleri olmamasi gibi.. Allah allaaa..  Kafam karıştı

Alıntı sahibi: viatormundi
Hadi hayirlisi. Kesin sen bu motoru iyi acmissindir. Yag tukemiyordur. Gecenlerde bir arkadas 1200km yol yapti bir GS'le 600 ml yag yakti alet  Manyak

Benim aklim ermemeye basladi bu yag yakma islerine.. Benim motolarim hemen hic bir zaman yag eksiltmediler.. Cok nadir.. Cok az..

En son araba aldim ya.. Onunla ilgili de tembih ettiler.. "1500 km'de bir yag seviyesine baktirmak icin servise gelin" diye.. Hakikaten kitapciginda da yaziyor.. Tabi ilk servis peryoduna, yani 15K km'ye kadar..

Yakin bir arkadasimda ayni arabadan var.. 12K km'de yagsizliktan, otobanda giderken yag isigi yakmis.. Ben de sik sik kontrol ettim yag seviyesini.. 16K km'de o kadar az eksildi ki.. En son artik yanimda alti aydir yag tasiyorum diye bir cay bardagi kadar koydum.. O da "Max" cizgisine yaklastirdi..

Normalde bir de bu arabanin, Avrupa'da yag degisim peryodu 30K km.. Bunun soylenen sekilde yag yakmasi mumkun degil.. Yaktiran nasil yaktiriyor bilemiyorum..  Şaşırdım Hadi yakiyor.. 1500 km'de eksildigini gordun.. Ulen bir sorun var demek ki..

Oyle bir muhabbet..
bbhakan
Hero Member

PDF

« Yanıtla #10 : Temmuz 18, 2010, 10:00:37 ÖÖ »

Şirkete Megan Dizel kiralanmıştı. Arabaların dördü de ilk 30bin KM boyunca sürekli yağ eksiltti. 5-6 bin KM periyodlarda yağ ekleniyordu. KM arttıkça yağ yakma-eksiltme olayı azaldı.

Citroen C3 Dizel kullandım, o daha da beterdi. Ama ne gidiyordu bee.

Hakan \"BB\" Ünal
altugsaygili
Hero Member

« Yanıtla #11 : Temmuz 18, 2010, 09:54:37 ÖS »

HDS,
Araba ne?

(Çok sıkıştırmaktan yakıyordur tahminen.)

BMW R1150RT
Yamaha Xcity 250

« Yanıtla #12 : Ağustos 03, 2010, 03:27:00 ÖS »

Motorum satildi, ilgilenen arkadaslara tesekkurler.

Kimbilir kac ay boyunca motorsuz olarak takilacagim aranizda Gülümse

Neyseki boslugu doldurmak icin elimde yeteri kadar rapor malzemesi var  Sevimli

Ida 05, Estonya 06, Romanya 06, Moskova 06, Meteora 07, Balkan 07, Tatar 07, Ege 07, Makedonya 07, Amazon 08.
resync
Hero Member

Yarra Yering

« Yanıtla #13 : Ağustos 03, 2010, 03:28:07 ÖS »

Hayirli olsun Gülümse Tanidik birileri mi aldi acep? Sevimli

Operation Yarra Yering
Stage 1 Visa Grant Complete - Time to complete 1 year
Stage 2 Job Hunt - Started
Stage 3 Big Move to DownUnder - 25.11.2014
hepdurgunsu
Hero Member

« Yanıtla #14 : Ağustos 03, 2010, 04:36:35 ÖS »

Hayırlı olsun Hocam.. Zaten bu sıcakta motora mı binilir?..   Şaka yaptım

..

Alıntı sahibi: altugsaygili
HDS,
Araba ne?

(Çok sıkıştırmaktan yakıyordur tahminen.)

Bunu görmemişim.. Astra, 1.3 dizel.. Ancak 2000-2400 devir bandından ne aşağıya iniyorum ne yukarıya.. Öyle bir babanne edasındayım..
Disaster
Hero Member

« Yanıtla #15 : Ağustos 03, 2010, 04:44:06 ÖS »

Bu astra 1.3 dizel ne traş bir araçmış...

Peterpan (Gökhan) 'da var, çok afedersin sanki gitmesin diye özel dizayn edilmiş. Bir de arabanın ön takım dökülüyor, eyıbeg ışığı falan yanıyor arada...

Bu arkadaşın araca özel bir durum mu? Sende de bu gibi durumlar söz konusu mu hemşire?

Serkan TEKDURMAZ
hepdurgunsu
Hero Member

« Yanıtla #16 : Ağustos 03, 2010, 05:49:23 ÖS »

Ne bileyim hacım.. Daha 20K km'de.. 6 aylık araba..  Şaşırdım

İlker ya da Lord daha iyi bilir..

Hoş, misal aracın kullanıcısı ezineoğlan olsaydı şimdi çok daha beter arızalar vermişti..

...

1.3 motorlu dizel araba da gitmesin artık yahu.. Epey ekonomik sadece.. Zaten eşek ölüsü kadar.. 2000 devir civarlarını bulabilir de turboyu kendine getirebilirsen bir şekilde gitmeyi başarıyor.. Ben de rez ekolü (OMM'miydi) olduğumdan fren kullanmıyorum.. Yavaşlamayınca hızlanmaya da gerek kalmıyor..  Şaka yaptım

Ben ön takımlarına halel gelmesin diye epey kasıyorum.. Kasis çukur falan.. Şimdilik tutuşu epey iyi.. Onu kaybetmek istemiyorum..
Ilker
Hero Member

Aprilia Tuono Factory

« Yanıtla #17 : Ağustos 03, 2010, 06:36:58 ÖS »

Benim ufaklik 5 yasina geliyor... 100bin km'ye erismek uzere... Hicbir elektronik ariza vermedi. 6. ayinda akuyu bitirdi, garantiden degistirdiler, onu saymiyorum.

Mekanik olarak, herseyi dort-dortluk calisiyor. Her sabah - aksam lastikleri otture otture viraj donuyorum, sasiyi benim kadar buran yoktur herhalde. Turkiye sartlarindan bir farkim, burada cukur yok. O haric, epey zorladim, tikirdama bile gelmiyor makinadan. Ustundeki motora 90bin bakiminda kurcaladilar. "Kurum bile yok" dedi servis. Dedigine gore yeni gibiymis.

Paslanma vs de yok. Ne ustunde ne altinda. Ki bu aletle kisin Alplere kayak yapmaya gidiyorum. Tuzu dibine kadar yiyor. Alt takim gayet temiz.

Performans olarak birsey beklemiyorum, torkla kullaniyorum aleti. Zaten 110 beygir, 1300kg makinadan performans bekleyende hata. Ki 1.3, 90 beygir... Eh yani, ne yapsin yavrucak, fizik kurallarini mi degistirsin? Bi sIkIm canI var iste, gittigi kadar gidiyor  Şaşırdım . Bunu demisken, ayni motoru Corsa'da kullandim ben. Gayet de makul gidiyordu  Katılıyorum Sehir icinde, hatta sehirler arasi bile uzmez. Sollamalara dikkat etmek kosuluyla...

Valla bunu diyecegim aklima gelmezdi, bilen biliyor, Opel'i gunahim kadar sevmem ama bu Astra olmus abisi. Gonul rahatligi ile herkese oneririm. Yenisini test etmedim ama onu da cok ovuyorlar. Yilbasinda insallah degisecek araba, yeni Astra gelirse (arabanin ne olacagi belli degil henuz) bir-iki kelam ederim.

Disaster
Hero Member

« Yanıtla #18 : Ağustos 03, 2010, 07:23:48 ÖS »

Bu durumda PeterPan astra'nın canın okumuş oluyor...  Şaka yaptım

Ben ise aynı paraya, C4 almakla çok daha mantıklı bir iş yaptığımı düşünmekteyim. Hem performans o biçim hem de TR yollarına uzuun süre dayandı. Dün 3. yaşını doldurdu, şu anda 105.000km'de. Yarın bakıma gidecek.

Henüz araçta bir tıkırtı ve benzeri bir şey yok. Araçta parça olarak (yağ filtresi ve hava filtresi kombinasyonunu saymııyorum) değişen tek şey ön fren diskleri onlarda biraz aşınmış. Ben frenleri kullanmayı seviyorum sanırım...  Kafam karıştı

Serkan TEKDURMAZ
sthlm08
Hero Member

Yamaha MT-07

« Yanıtla #19 : Ağustos 03, 2010, 07:29:42 ÖS »

6 mayista teslim aldim Q5`i 1800 km yaptim 1,5 ayda, haziran ortasinda TR`ye geldim. Su anda 9400km oldu. Yagin 3/4`u gitti. Servis sorumlusu ve satici uyarmisti ilk 10-15 bin km yag yakar önemli degil cok azalirsa kitapta yazana göre al ekle diye... Ha unutmadan araba 2.0 TDI, Normal bakim periyotlari 30bin, yag degisimi 15bin km`de bir...
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Kullanıcı

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Ekim 25, 2014, 05:13:56 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
TinyPortal v.1.0.6 beta 2 © Bloc